maildendrill@vp.pl
Nasze motto... Urządzenia Dentystyczne

"Uczciwość to opoka, na której wznosimy sukcesy naszego biznesu: jakość produktów i usług, jasne relacje z klientami i dostawcami (...). Dążenie do przewagi konkurencyjnej zaczyna się i kończy dbałością o postępowanie etyczne."
Jack Welch, dyrektor generalny General Electric

Narzędzia Stomatologiczne

Chirurgia


W ofercie NTI, znajdziecie Państwo, szeroką gamę wierteł chirurgicznych.

Instrumenty te, wykonane są z węglika spiekanego i stali chirurgicznej (oznaczenie RF), typu: Allport, Lindemann. NTI posiada także linię wierteł chirurgicznych z nasypem diamentowym: ChirDia.

Żeby praca była efektywna a wiertło miało żywotność przewidzianą przez producenta, należy szczególnie przestrzegać: zalecanych obrotów, sposobu konserwacji i sterylizacji.

Szczegółowe zalecenia zobacz w zakładce: instrukcja pracy wiertłami chirurgicznymi

Wiertła chirurgiczne, ze względu na swoje przeznaczenie, posiadają dłuższy trzonek a także część pracującą, niż wiertła standardowe. Dlatego pracując, należy zachować dużą ostrożność.

Szczególnie należy zwracać uwagę na to, że:

Zaklinowanie wiertła w trakcie cięcia, jego szarpniecie, spowoduje złamanie części pracującej.

Wiertła NTI, przez długi czas zachowują ostrość cięcia, dlatego trzeba pamiętać, że dezynfekcja osłabia węglik i w związku z tym, należy sprawdzać stopień zużycia instrumentu po każdym jego użyciu i odrzucać narzędzia ze śladami zużycia. Taka procedura, zapobiegnie złamaniu spowodowanemu zmęczeniem materiału.

Złamanie części pracującej, może być także wynikiem zbyt dużego nacisku, należy tu pamiętać o zasadzie: czym dłuższa część pracująca, tym nacisk powinien być mniejszy.

przykład pracy wiertami chirurgicznymi NTI : praca CDS1-H254A

Chłodzenie wiertła chirurgicznego ze względu na długość instrumentu, głębokość pracy, jest znacznie utrudnione, Gdy chłodzenie nie dociera do całej długości narzędzia, może to spowodować jego przegrzanie i "spalenie" . Może także dojść do przegrzania tkanek i martwicy. Dobrym sposobem rozwiązania tego problemu, jest zapewnienie chłodzenia, poprzez pulsacyjny sposób pracy. Minimalne przerwy, wyciągnięcie narzędzia z głębokości na której pracuje, pozwoli na jego prawidłowe schładzanie.
Innym rozwiązaniem jest użycie
wierteł z wewnętrznym chłodzeniem, które także znajdziecie Państwo w naszym asortymencie.


Poniżej prezentujemy ofertę wierteł.
Istnieje możliwość dobrania interesującego Państwa narzędzia , bezpośrednio u naszego przedstawiciela, który posiada wiertła chirurgiczne w swoim prezenterze.

żeby powiększyć, kliknij na zdjęcie