"Uczciwość to opoka, na której wznosimy sukcesy naszego biznesu: jakość produktów i usług, jasne relacje z klientami i dostawcami (...). Dążenie do przewagi konkurencyjnej zaczyna się i kończy dbałością o postępowanie etyczne."
Jack Welch, dyrektor generalny General Electric
Najnowszej generacji prace protetyczne, wykonane są na podbudowie z bardzo estetycznych, twardych materiałów ceramicznych, takich jak: cyrkon, e.max.
Jedną z najważniejszych cech tych materiałów jest ich twardość.
Ta cecha wymaga zupełnie nowej generacji instrumentów, które wytrzymają kontakt z tak twardym materiałem. Wiertła standardowe, bardzo szybko się ścierają, kontakt diamentu z cyrkonem, powoduje iskrzenie.
Firma NTI opracowała linię wierteł – Z-cut
Pełnoceramicznego uzupełnienia protetycznego, na podbudowie cyrkonowej nie należy korygować w gabinecie, przed zacementowaniem. Każda ingerencja powoduje, że ceramika powinna być ponownie wypalona. Dlatego mimo, szerokiego wyboru wierteł, do codziennej praktyki, należy wykorzystywać, tylko te, których możemy użyć, jako rozcinaczy, gdy musimy rozciąć, np. koronę na podbudowie z tlenku cyrkonu.
Do tego celu polecamy: K856, K881,
Inną problematyczną procedurą, bywa dokonanie re endo, zęba pod koroną na podbudowie cyrkonowej. Przez taką koronę, można przewiercić otwór, który pozwoli na ponowne przeleczenie zęba.
Do trepanacji korony cyrkonowej, niezbędne okazuje się wiertło ZirPan – K802L
Wybierając wiertła do rozcinania ceramiki, należy wybierać wiertła z niebieskim nasypem. Ten nasyp, w linii wierteł do cyrkonu, odpowiada nasypom agresywnym wierteł standardowych.
Pozostałe typy wierteł z linii Z-cut, można wykorzystać w stomatologii, do opracowania tkanek zęba. Ich zwiększona wytrzymałość, sprawi, że będą o wiele dłużej i efektywniej pracowały, niż wiertła standardowe.
Polecamy szczególnie zwrócić uwagę na separator: K859.
Wadą separatorów, czyli szpiców z serii 859..., jest fakt, że cieniutka i długa część pracująca, bardzo szybko się łamie, szczególnie na czubku instrumentu. Powoduje to, że jest to jedno z najmniej ekonomicznych wierteł. Jeżeli używacie ich często, np. do stripingu w ortodoncji, to zamiana standardowego diamentu na takie samo wiertło Z-cut, znacznie zmniejszy łamliwość instrumentu, oraz zmniejszy koszty.
Poniżej polecane przez nas wiertła Z-Cut do praktyki stomatologicznej.
NASZA RADA
Warto mieć, nawet pojedyncze sztuki wierteł Z-Cut w gabinecie, nawet gdy na co dzień nie pracujecie Państwo z tlenkiem cyrkonu.
Korony na podbudowie cyrkonowej, mają już ponad dziesięcioletnią historię w ustach Państwa pacjentów, coraz częściej należy je wymieniać. Warto mieć pod ręką instrumenty, które pomogą wam w kontakcie z cyrkonowym uzupełnieniem protetycznym.
Żeby powiększyć, kliknij na zdjęcie