maildendrill@vp.pl
Nasze motto... Urządzenia Dentystyczne

"Uczciwość to opoka, na której wznosimy sukcesy naszego biznesu: jakość produktów i usług, jasne relacje z klientami i dostawcami (...). Dążenie do przewagi konkurencyjnej zaczyna się i kończy dbałością o postępowanie etyczne."
Jack Welch, dyrektor generalny General Electric

Narzędzia Stomatologiczne

Narzędzia do cyrkonu


Do najnowszych materiałów w pracowni protetycznej, należy tlenek cyrkonu. 
Ceramikę cyrkonową charakteryzuje duża estetyka, biokompatybilność z tkankami jamy ustnej, twardość i wytrzymałość mechaniczna.
Tlenek cyrkonu, dzięki swoim zaletom staje się bardzo popularnym materiałem w pracowniach protetycznych. Wymaga jednak od techników, zastosowania nowoczesnych procedur laboratoryjnych, specjalnej techniki pracy w tym użycia wyspecjalizowanych, dedykowanych twardej ceramice, instrumentów.
Firma NTI opracowała specjalną grupę wierteł, dedykowaną tlenkowi cyrkonu.

Firma NTI opracowała linię wierteł – Z-cut

Wiertła te wyróżnia zupełnie nowatorski nasyp diamentowy. Przede wszystkim został zmieniony bond, w którym osadzone są cząsteczki diamentu. Wykorzystany materiał wiążący, jest mocniejszy od standardowego, co przeciwdziała odrywaniu się ziaren diamentu, w kontakcie z tak twardą powierzchnią. Jednocześnie ziarno diamentu Z-Cut ma najwyższą wartość twardości wśród diamentów. To zapewnia niezrównaną trwałość i wydajność.

Obecnie, wiertła Z-cut, można kupić w dwóch wersjach: na turbinę protetyczną i na prostnicę. 

Unikatowa technologia, wytwarzania specjalnego nasypu diamentowego do pracy z tlenkiem cyrkonu, została także wykorzystana w budowie tarcz, separatorów, które NTI poleca do pracy z tym materiałem.
Polecamy tu:
separator 327.514.080 ( 100), o pełnym pokryciu diementem,  do wycinania koron i mostów z bloczków cyrkonowych, do konturowania powierzchni anatomicznych,  sprawdzi się zarówno na cyrkonie przed i po synteryzacji. Jej małe rozmiary, ułatwią dotarcie do trudno dostępnych przestrzeni. 

seprator PrimeCut - szerzej omówiony w zakładce TOP 10

tarcza C8-FG, jedyna w ofercie tarcza na turbinę, o nasypie w technologii TURBO, do konturowania i cięcia twardej ceramiki, technologia TURBO, zabezpiecza opracowywany materiał przed przegrzaniem.

tarcza 378.524.450,  do cięcia plastrów z bloczków z prasowanej ceramiki. Z pełnym nasypem diamentowym, co sprawia, że jest bardzo stabilna, ażurowe otwory na tarczy, zapobiegają zapychaniu się opiłkami materiału, co przeciwdziała jej zakleszczeniu. 

Gdy wycięliśmy pracę, opracowaliśmy ją, czas na polerowanie. Tutaj NTI szczególnie poleca kamienie All CeramicSupermax, oraz gumki CeraGlaze, szerzej omówione w zakładce TOP 10.

Firma NTI, tworzy swoje narzędzia, współpracując z technikami dentystycznymi, będącymi autorytetami, w dziedzinie pracy z cyrkonem. Takim autorytetem jest Oliver Brix.
Poniżej linki do prezentacji, sposobu opracowania cyrkonu, przy użyciu instrumentów NTI. 

Zestaw do cyrkonu Oliviera Brixa

opracowanie cyrkonu wiertłami Z-Cut