maildendrill@vp.pl
Nasze motto... Urządzenia Dentystyczne

"Uczciwość to opoka, na której wznosimy sukcesy naszego biznesu: jakość produktów i usług, jasne relacje z klientami i dostawcami (...). Dążenie do przewagi konkurencyjnej zaczyna się i kończy dbałością o postępowanie etyczne."
Jack Welch, dyrektor generalny General Electric

Narzędzia Stomatologiczne

Tarcza do rozcinania koron


TARCZA DO ROZCINANIA KORON G5114-RA

Tarcza G5114-RA, to uniwersalny rozcinacz.

Rozcina: metal, porcelanę w tym cyrkon

Część pracująca rozcinacza G5114, jest wykonana ze spiekanego diamentu. Oznacza to, że pracując, nie zużywa się poprzez ścieranie nasypu. Pracuje równomiernie ścierając się na obwodzie, cały czas, mimo zmniejszającego się obwodu, zachowując swoje właściwości tnące.

Narzędziem, pracujemy przykładając go do powierzchni korony, pod kątem, wykonujemy cięcie w formie litery V ( rysunek ). Technika V jest bardzo ważna, gdyż przyłożenie tarczy prostopadle do przecinanej powierzchni, grozi złamaniem narzędzia.
Gdy tniemy, cięcie musi być szersze przy powierzchni niż głębiej w koronie. W przeciwnym razie tarcza może się zablokować pomiędzy dwoma częściami korony, zgiąć i złamać, jeśli pacjent się poruszy.
UWAGA
NARZĘDZIE NIE NADAJE SIĘ DO PODNOSZENIA KORON - ryzyko złamania. W trakcie pracy, bardzo ważnym jest, by zapewnić maksymalne chłodzenie narzędzia.

Zalecane obroty: 15 000 - 40 000 rpm

Właściwa praca narzędziem, wpływa na jego efektywność i długi czas pracy. Testy przeprowadzone przez producenta, wskazują, że narzędziem można przeciąć ok. 30 koron.

Zalety:
- szybkość pracy, rozcinanie korony trwa kilka razy krócej, niż innymi rozcinaczami
- uniwersalność, jednym narzędziem rozcinamy wszelkie materiały, z których może być wykonana korona
- wytrzymałość, narzędziem możemy rozciąć wiele koronowego

Minusy
- nie zawsze możemy użyć narzędzia, szczególnie w odcinkach bocznych
- praca powoduje duże drgania, co może być nieprzyjemne dla pacjenta, jednakże szybkość procedury, rekompensuje te niedogodności

Żeby powiększyć, kliknij zdjęcie