maildendrill@vp.pl
Nasze motto... Urządzenia Dentystyczne

"Uczciwość to opoka, na której wznosimy sukcesy naszego biznesu: jakość produktów i usług, jasne relacje z klientami i dostawcami (...). Dążenie do przewagi konkurencyjnej zaczyna się i kończy dbałością o postępowanie etyczne."
Jack Welch, dyrektor generalny General Electric

Narzędzia Stomatologiczne

Wiertła TURBO


Wiertła TURBO to wiertła ze spiralnym nasypem diamentowym.

Dla lekarzy, którzy preferują tradycyjny sposób szlifowania, wiertłami o ulubionych, sprawdzonych kształtach ale w sposób szybszy i bezpieczniejszy.

Spiralny nasyp rozwiązuję dwa podstawowe problemy:

BEZPIECZEŃSTWO

W trakcie szlifowania, lekarz zbiera dużo tkanki zęba, powoduje to niebezpieczeństwo jej przegrzania, spiralny nasyp możemy tu potraktować jak „zawór bezpieczeństwa”.
Konstrukcja, powoduje samo-chłodzenie się narzędzia w trakcie pracy.
Płyn chłodzący, spływa w wzdłuż wiertła, po przestrzeniach bez nasypu, schładzając jego powierzchnię.                     ( rysunek poniżej )

EFEKTYWNOŚĆ

Procedura szlifowania jest bardzo czasochłonna. Spiralny nasyp wiertła TURBO, sprawia, że operator ma wrażenie dodatkowych ostrzy. Szlifowanie jest szybsze, w porównaniu do wierteł standardowych.

Wiertła turbo są dostępne w dwóch agresywnych nasypach: zielonym i czarnym

Powierzchnia nimi oszlifowana wymaga wygładzenia gładzikiem: wiertłem z czerwonym ( wygładzającym) nasypem, kamieniem arkansas. Wiertła do szlifowania, warto kupować w zestawach: 
czarne  - czerwone 
zielone  - czerwone

Wątpliwości klientów  
Czy wiertło o agresywnym nasypie jest bezpieczne ?
Nie przegrzeje szlifowanej powierzchni ?

Wyłącznie wiertła o agresywnych-zbierających nasypach, powinny być używane do szlifowania. Wbrew, panującej w niektórych środowiskach opinii, agresywny nasyp zbiera tkankę, przy mniejszym nacisku ( nie śliska się po powierzchni), w krótszym czasie, dzięki czemu, ciepło wydzielane w trakcie pracy, jest mniejsze i krócej oddziałuje na żywą tkankę.

Do szlifowania nie należy używać wierteł w nasypie czerwonym – to nasyp wygładzający.

Gradacja cząsteczek diamentu jest mała i w minimalnym stopniu zbiera opracowywaną tkankę. Procedura trwa długo, wymaga użycia większego nacisku – powoduje niebezpieczeństwo przegrzania szlifowanej powierzchni.

PRZEZNACZENIE

- szlifowanie pod korony
- przecinanie koron pełnoceramicznych
- przecinanie porcelany korony na podbudowie metalowej,  przed użyciem H34 do metalu
- do odtwarzania naturalnej struktury zęba - licówki kompozytowe, licowanie kompozytem 

wypróbuj wersję TURBO swojego ulubionego kształtu wiertła 

Żeby powiększyć, kliknij na zdjęcie